Konservatif Diş Tedavisi

Restoratif ve Estetik Diş Hekimliği; diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renkleşmiş dişlerin (Beyazlatma), hassas dişlerin, aralıklı(diastemalı) dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini gerçekleştirir,kişilerin sağlıklı ve estetik bir ağıza kavuşmasını sağlar.
Kliniğimizde bu tedaviler için ışıklı beyaz dolgulardan(kompozit), porselen dolgular (inley-onley), fiber uygulamalarından, beyazlatma yöntemlerinden, hassasiyet gidericilerden, lazer teknolojisi ve lamina uygulamalarından faydalanılmaktadır.

Beyazlatma nedir?
Dişlerdeki renkleşmelerin hekim kontrolünde dişin minesi üzerine uygulanan beyazlatma materyalleri ile giderilmesi işlemidir. Dişlerin beyazlama oranı tedavi öncesindeki diş renkleri ile ilişkilidir ve kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte tedavi sonucunda renk en az 2-3 ton açılır.

Porselen Lamina nedir?
Laminate Veneer porselen lamina dişlerin ön yüzeyinden minimum madde kaldırmak suretiyle dişe yapıştırılan porselen yapraklardır. Çok ince (0,3,- 0,7 mm) kalınlıktaki bu yapraklar istenen renk boy ve formlarda özel hazırlanmakta ve dişin ön yüzeyine yapıştırılmaktadır.

Fiber nedir?
Fiber ağ teknolojisi kullanılarak sağlam dişlere zarar vermeden adeziv köprüler yapılabilir. Klasik köprülerde kullanılan metal alt yapılar yerine Cam-fiber bantlar uygulanır. Bu alt yapılar adeziv yapıştırıcı (bondingler) kullanılarak dişlere yapıştırılır ve daha sonra üst yapısı estetik kompozit restorasyonlar ile tamamlanır.Dişlerin ve kapanışın durumuna göre fiberler dişlerin ön veya iç yüzeylerine uygulanabilirler.